სასკოლო საგრანტო კონკურსი გამოცხადდა
„აჭარისწყალი ჯორჯია“ კომპანიის კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში აცხადებს სასკოლო საგრანტო კონკურსს ზუსტი და საბუნებისმეტყველო  განათლების ხელშეწყობის მიზნით. კონკურსის მიზანია მოსწავლეთა ცოდნის დონის ამაღლება მეცნიერებების სხვადასხვა დარგში, ასევე მათი წახალისება და დაინტერესება, რათა შეძლონ მეცნიერული იდეების პრაქტიკულად, თვალსაჩინო ნაშრომის (ხელსაწყოს ან პროექტის) სახით წარმოჩენა.
კონკურსში მონაწილეობის უფლება აქვთ შუახევის და ხულოს მუნიციპალიტეტებში მოქმედ საჯარო და კერძო სკოლებს.
წარმოდგენილი საკონკურსო იდეები/პროექტები შეიძლება წარმოდგენილ იქნეს  საგანმანათლებლო/შემეცნებითი, შემოქმედებითი, გამოგონება და სხვა სახის შემდეგი მიმართულებებით:

![Press Releases](https://agl.com.ge/storage/media/image/2023-11-10/e5eda100-7f41-11ee-9828-69c3ca785c26.jpg)
Within the Corporate Social Responsibility Strategy, “Adjaristsqali Georgia” announces a school grant competition to promote STEM education in the mountainous Ajara. The purpose of the competition is to raise the level of students’ knowledge in various fields of science, as well as to encourage and interest them to present scientific ideas in the form of a practical, visible work.
Public and private schools of Khulo and Shuakhevi Municipalities are eligible to participate in the competition.
The presented ideas/projects can be presented in the following directions:
- a) physics;
- b) astronomy;
- c) chemistry, biochemistry, healthcare;
- d) biology;
- e) environmental sciences, environmental engineering;
- f) mathematics;
- g) computer sciences, etc.
The commission will select the best project. The program is supported by the Resource Centers of Khulo and Shuakhevi Municipalities.