ირაკლი ხაბეიშვილი “აჭარისწყალი ჯორჯიას” ფინანსური დირექტორის პოზიციაზე უერთდება
კომპანია „აჭარისწყალი ჯორჯიას“ ფინანსურ დირექტორად ირაკლი ხაბეიშვილი დაინიშნა. ირაკლი ადგილობრივი და საერთაშორისო პერსპექტივის გათვალისწინებით, კომპანიაში ფინანსების სფეროში დიდი გამოცდილებით მოდის. ის   დიდ მულტინაციონალურ კომპანიებში აღმასრულებელ პოზიციებზე მუშაობდა, როგორიცაა მათ შორის McDonald’s, Archimedes Global და IRAO – ვენის სადაზღვევო ჯგუფი. კარიერის დასაწყისში ის მუშაობდა Deloitte & Touche და Austin Commercial, აშშ-ში.
,,კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიამ’’ დღემდე ყველაზე მსხვილი ინვესტიცია განახორციელა ქართულ ენერგო სექტორში. კომპანიის მფლობელებს წარმოადგენენ მაღალი რეპუტაციის მქონე ნორვეგიული და ინდური კომპანიები, ამავდროულად შუახევი ჰესი დაფინანსებულია წამყვანი საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების მიერ. კომპანია თავისი საქმიანობის პროცესში ხელმძღვანელობს  მფლობელების და დამფინანსებელი ბანკების სტანდარტებით და საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკის შესაბამისად. შუახევი ჰესის მიერ გამომუშავებული ელექტროენერგია ზრდის ელექტროენერგიის შიდა წარმოებას და ხელს უწყობს ქვეყნის ენერგო უსაფრთხოების გაძლიერებას. ჩემთვის დიდი პატივია, ვიყო წამყვანი და ერთ-ერთი წარმატებული ქართული ენერგო კომპანიის გუნდის წევრი“ – განაცხადა კომპანიის ფინანსურმა დირექტორმა, ირაკლი ხაბეიშვილმა.
მრავალი ინდუსტრიიდან  ძლიერი ფინანსური გამოცდილებითა და ფინანსური დირექტორის როლით, ირაკლი ხაბეიშვილი გადამწყვეტ როლს ითამაშებს კომპანია „აჭარისწყალი ჯორჯიას“ ტრანსფორმაციასა და  ზრდის ფორმირებაში.

Irakli Khabeishvili joins AGL as the new CFO
AGL has appointed Irakli Khabeishvili as the new Chief Financial Officer. Irakli comes to AGL with vast experience in finance from local and international perspectives. He served in executive positions in large multinational companies, including McDonald’s, Archimedes Global, and IRAO-Vienna Insurance Group. Earlier in his career, he served at Deloitte & Touch and Austin Commercial in the US.
“Adjaristsqali Georgia LLC has made the largest investment in the Georgian energy sector. Highly reputable Norwegian and Indian organizations own the company. At the same time, Shuakhevi HPP is funded by leading international financial institutes, and the company complies with the standards of owners and sponsors and is aligned with the best international practices. The electricity generated by Shuakhevi HPP contributes to increasing domestic electricity generation and supports strengthening the country’s energy security. I am honored to become a team member of the leading and one of the successful Georgian energy companies,” – stated Irakli Khabeishvili, CFO at Adjaristsqali Georgia LLC.With his strong finance background from multiple industries and CFO roles, Irakli Khabeishvili will play an instrumental role in driving Adjaristsqali Georgia’s transformation forward and shaping future growth.
Irakli holds an Executive Diploma in Financial Strategy from Saïd Business School, the University of Oxford, and an MBA from the University of Texas at Arlington, USA.