კერძო სექტორი სან დიეგოს უნივერსიტეტის სტუდენტებს დააფინანსებს
სან დიეგოს სახელმწიფო უნივერსიტეტმა (SDSU), სასტუმრო თბილისი მერიოტში,  საქართველოში კერძო და საჯარო სექტორთან პარტნიორობის ფონდის (PPPF) პრეზენტაცია გამართა. ფონდის მთავარი მიზანია კერძო და საჯარო სექტორთან თანამშრომლობით მოიზიდოს დამატებითი თანხები სტიპენდიებისთვის, რაც საშუალებას მისცემს SDSU საქართველოს წარჩინებულ სტუდენტებს, მიიღონ საერთაშორისო სტანდარტების უმაღლესი განათლება საბუნებისმეტყველო და ტექნოლოგიურ დარგებში.
ფონდის მიერ მოზიდული თანხები აგრეთვე მოხმარდება სტუდენტების ინოვაციური და კვლევითი პროექტების განვითარებასა და მათ გაცვლით სასწავლო ვიზიტებს სან დიეგოს მთავარ კამპუსში, კალიფორნიაში.
პარტნიორობის ფონდში ჩართულ ორგანიზაციებს შესაძლებლობა ექნებათ ნიჭიერ ახალგაზრდებს შესთავაზონ სტაჟირება და დასაქმება. SDSU პარტნიორ ორგანიზაციებს აგრეთვე შესთავაზებს ტრენინგებს, კადრების პროფესიულ გადამზადებას, აშშ-ში მოღვაწე ბიზნესებთან თანამშრომლობის და სხვა საინტერესო შესაძლებლობებს.
პრეზენტაციაზე გამოცხადდა იმ სტუდენტთა ვინაობა, რომლებმაც უკვე მიიღეს სრული ან ნაწილობრივი სტიპენდიები კომპანიებისგან და დაიწყეს ფონდთან თანამშრომლობა. სტიპენდიის სერთიფიკატები სტუდენტებს საზეიმო ვითარებაში გადასცეს  თიბისი ბანკის გენერალური დირექტორის პირველმა მოადგილემ  პაატა ღაძაძემ და კომპანია აჭარისწყალი ჯორჯიას აღმასრულებელმა დირექტორმა რონი სოლბერგმა.
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას“ პრიორიტეტი, აჭარაში მცხოვრები სტუდენტების მხარდაჭერაა, კომპანია სან დიაგოს უნივერსიტეტთან სამომავლოდაც გეგმავს თანამშრომლობას და სტუდენტების მხარდაჭერას. განათლების მხარდაჭერა ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას“ კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მნიშვნელოვანი ნაწილია.

San Diego State University (SDSU) Georgia presented its Public-Private Partnership Fund (PPF) at the Tbilisi Marriot last Wednesday. The primary goal of the PPF is to use public-private partnership to finance the higher educations of gifted and successful Georgian students in the science and technology fields and to fund innovative student research projects and exchange visits to the SDSU main campus in San Diego, California, USA. Organizations involved in the partnership fund will offer internship and employment opportunities to these talented young people, while SDSU will coordinate training, recruitment, cooperation with American businesses, and other opportunities for its partner organizations.
The names of the students who have received full and partial scholarships from the companies already involved in partnership were announced during the presentation. First Deputy General Director of TBC Bank Paata Ghadzadze and CEO of Adjaristsqali Georgia LLC (AGL) Ronny Solberg awarded these students scholarship certificates.
Speakers at the event included SDSU President Steve Webber, SDSU Georgia Dean Ken Walsh, US Ambassador to Georgia Ian C. Kelly, Deputy Minister of Economy and Sustainable Development Ketevan Bochorishvili, Deputy Minister of Education and Science Ketevan Natriashvili, Director of the Millennium Challenge Corporation in Georgia Jenner Edelman, Deputy Resident Country Director of the Millennium Challenge Corporation in Georgia Magda Maghradze, and other representatives from the public and private sectors.
AGL considers it a priority to support students from the Adjara region, and the company plans to continue cooperating with San Diego State University to support these students. Promoting education is a major part of AGL’s corporate social responsibility strategy. The company’s education projects in Adjara include scholarships to local universities, an internship program, teacher training, student contests, after school English and exam preparation programs, and school library and playground renovations.