თემების გაძლიერების პროექტები იწყება
2015 წლის 22 აპრილს თემების გაძლიერების პროექტის ფარგლებში, შუახევისა და ხულოს მუნიციპალიტეტებში პირველი სამუშაო შეხვედრა გაიმართა, სადაც ,,აჭარისწყალი ჯორჯიასა“ და „დემოკრატიის ინსტიტუტი“-ს წარმომადგენლებმა, პროექტის შესახებ ადგილობრივი თვითმართველობის ორგანოების, საჯარო სკოლების, საგანმანათლებლო რესურს-ცენტრების, შსს-ს ტერიტორიული ერთეულების წარმომადგენლებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდეს.
პროექტის მიზანია ,,შუახევიჰესის“ მშენებლობის განხორიელების არეალში მცხოვრები ოჯახების ცხოვრების დონის გაუნჯობესება და ადგილობრივი ბიზნესის მხარდაჭერა.
კომპანია. პროექტს ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას“ ფინანსური მხარდაჭერით ,,დემოკრატიის ინსტიტუტი“ განახორციელებს.
პროექტის ფარგლებში სამიზნე სოფლებში მცხოვრებ ოჯახებზე გაიცემა გრანტები (საოჯახო საწარმოების ჩამოყალიბება, პროფესიული უნარების გამომუშავება, ინვენტარის შესყიდვა, სპეციალისტის დაქირავება და ა.შ) .სამიზნე სოფლებში მცხოვრებ ოჯახებს ხელი შეეწყობათ თვითდასაქმების უნარების გამომუშავებასა და საოჯახო საწარმოების (ბიზნესის) ჩამოყალიბებაში.

Community strengthening projects commences
On April 22, 2015, our first working meetings were held in the Shuakhevi and Khulo municipalities. During the meeting, representatives of Adjaristsqali Georgia LLC and the Institute of Democracy provided comprehensive information to representatives of local self-governing bodies, public schools, educational resource centers, and Ministry of Internal Affairs territorial units.
This project aims at improving the lives of families living within the project area and supporting local businesses. The project is being implemented by the Institute of Democracy with financial support from Adjaristsqali Georgia LLC.
Within the scope of the project, grants for setting up family enterprises, learning professional skills, purchasing inventory, hiring specialists, etc. will be awarded to families living in the targeted villages. Households living in these villages will be supported in the development of self-employment skills and the establishment of family enterprises. The amount of each grant will range from 1000 to 22,000 GEL.