კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას“ განცხადება
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯია“  ღრმა მწუხარებას გამოთქვამს 2015 წლის 17 აპრილს კონტრაქტორი კომპანიის თანამშრომლების გარდაცვალების და დაშავების გამო. ვუსამძიმრებთ და სრულ მხარდაჭერას ვუცხადებთ გარდაცვლილთა და დაზარებულთა ოჯახებს.
ჩვენი კომპანიის მთავარ პრიორიტეტს წარმოადგენს პროექტის მშენებლობის პროცესში თითოეული დასაქმებული ადამიანის შრომის უსაფრთხოების მაღალი სტანდარტის დაცვა. ჩვენ შეგვძრა ამ უბედურმა შემთხვევამ და პროექტის გუნდმა დაუყოვნებლივ დაიწყო შიდა მოკვლევა მომხდართან დაკავშირებით.
ამ მომენტისათვის სამართალდამცავი ორგანოების მიერ მიმდინარეობს გამოძიება უბედური შემთხვევის გამომწვევი მიზეზების დასადგენად და პროექტის გუნდი სრულად თანამშრომლობს გამოძიებასთან.
დამატებითი განცხადება მომხდართან დაკავშირებით გაკეთდება ზემოთაღნიშნული მოკვლევის დასრულების შემდგომ.

Statement of Adjaristsqali Georgia LLC
We are deeply affected by the accident that occurred in the evening of 17 April 2015 which resulted in two fatalities and one injured worker. Our thoughts are with affected families and we express our sympathy and support to them.
Our main priority is the safety of all staff working in the Shuakhevi Hydropower Project. We take this accident very seriously and the Project team has initiated an internal investigation on priority.
Currently, law enforcement bodies are investigating the cause of the accident and the Project team is fully cooperating with the investigation.