შეხვედრა საქართველოს პრემიერ მინისტრთან
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას’’  სამეთვალყურეო საბჭოს წევრები საქართველოს პრემიერ მინისტრს, ირაკლი ღარიბაშვილს  შეხვდნენ. შეხვედრის ფარგლებში განხილულ იქნა მომავალი თანამშრომლობის პერსპექტივები.
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯია’’ ენერგო სექტორის უმსხვილესი ინვესტორია. კომპანიის მფლობელებს წარმოადგენენ ნორვეგიული Clean Energy Invest და ინდური TaTa Power. კომპანიამ განახორციელა 187 მგვტ სიმძლავრის შუახევის ჰესების კასკადის მშენებლობა. პროექტის ჯამურმა ინვესტიციამ 550 მილიონ დოლარზე მეტი შეადგინა. დღეს, შუახევი ჰესი დადგმული სიმძლავრით არის ყველაზე დიდი ენერგო ობიექტი ენგურის შემდეგ.

Meeting with the Prime Minister of Georgia
The members of the Board of Adjaristsqali Georgia LLC (AGL) met with Georgian Prime Minister Irakli Garibashvili. Prospects of future cooperation were discussed at the meeting.
Adjaristsqali Georgia LLC is the largest investor in the energy sector. The company is owned by Norwegian Clean Energy Invest and India’s Tata Power. The company has finalized the construction of the 187-MW Shuakhevi HPP Cascade, with the project’s total investment value exceeding 550 million USD. Presently, the Shuakhevi HPP boasts the largest installed capacity, next only to the Enguri HPP.