მოსწავლეთა სპორტული ტურნირი ხულოში
14 ივნისს ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ ვერნების საჯარო სკოლაში კომპანია „აჭარისწყალი ჯორჯიას“ სახელობის მოსწავლეთა სპორტული ტურნირი გაიმართა.
ტურნირი მოსწავლეთა პროექტის „შესაძლებლობა, შედეგი“ ფარგლებში ხორციელდება და მიზანი თემის ახალგაზრდებში ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაციის ხელშეწყობაა.
მოსწავლეებმა აღნიშნული პროექტი, USAID-ის სამოქალაქო განათლების პროგრამის ფარგლებში , ბათუმში გამართულ სკოლა-ბიზნესის ფორუმზე, კერძო სექტორის წარმომადგენლებს გააცნეს. ფორუმის მონაწილე კომპანია – „აჭარისწყალი ჯორჯია“ გახდა მოსწავლეთა პროექტის მხარდამჭერი და პარტნიორი.
დაგეგმილ ტრუნირში მოსწავლეებმა სპორტის სხვადასხვა სახეობაში (მკლავჭიდი, ფეხბურთი და სხვა.) იასპარეზეს.
შეხვედრას მოსწავლეთა პროექტის მხარდამჭერი ორგანიზაციების წარმომადგენლები, პედაგოგები, დირექტორები, რესურსცენტრისა და თემის წევრები დაესწრნენ.

Student Sports Tournament in Khulo
On June 14, a student sports tournament took place at the public school in the village of Vernebi in the Khulo municipality, named after the AGL.
As part of this initiative, employees from Adjaristsqali Georgia LLC actively participated in a school-business forum in Batumi, organized by the USAID Civic Education Program. This forum brought together representatives from the business sector. AGL became a supporter and partner of the project.
During the planned tournament, the students competed in various sports, such as arm wrestling, soccer, and more. The project also included training sessions in different sports disciplines.
The project's implementation involved the participation of various organizations, pedagogues, directors, resource centers, and representatives of local communities.