მდგრადი განვითარების მიზნების ლოკალიზაცია
გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელისა და საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის მდგრადი განვითარების მიზნების საბჭოს ორგანიზებით და შვედეთის მთავრობის მხარდაჭერით, 8-9 ივნისს, ბათუმში, კონფერენცია Partnerships 4SDGs – მდგრადი განვითარების მიზნების ლოკალიზაცია გაიმართა, სადაც მონაწილეობა კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას'' სტრატეგიული კომუნიკაციების ხელმძღვანელმა, იზა გოცაძემ მიიღო. მსჯელობა 2030 წლის დღის წესრიგის პოლიტიკის დონეზე ლოკალიზაციას შეეხო.
პანელის ფარგლებში, ევრორეგულაციების და მდგრადი განვითარების მიზნების მიღწევაში საუკეთესო პრაქტიკა დამსწრეებს „თიბისი ბანკის“, APM Terminals Poti და Hilton Batumi წარმომადგენლებმა გაუზიარეს.
კონფერენცია მისასალმებელი სიტყვით გაეროს გლობალური შეთანხმების საქართველოს ქსელის აღმასრულებელი დირექტორმა, სალომე ზურაბიშვილმა, ბათუმის მერმა, არჩილ ჩიქოვანმა და საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის პოლიტიკის დაგეგმვისა და სამთავრობო კოორდინაციის დეპარტამენტის უფროსმა, ვახტანგ ქათამაძემ გახსნეს.
კონფერენციაში მონაწილეობა კერძო და საჯარო სექტორის, საერთაშორისო და დონორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა მიიღეს.

Organized by the UN Global Compact Network Georgia and the Sustainable Development Goals Council and with the support of the Swedish government, the conference “Partnerships 4SDGs – Localization of Sustainable Development Goals” was held on June 8-9 in Batumi. Iza Gotsadze, AGL's Head of Strategic Communications, was a participant in the panel discussion.
In the framework of the panel, the best practices in achieving European regulations and Sustainable Development goals were shared by representatives of TBC Bank, APM Terminals Poti and Hilton Batumi.
At the conference, the Executive Director of the UN Global Compact Network Georgia, Salome Zurabishvili, the Mayor of Batumi, Archil Chikovani, and the Head of the Policy Planning and Coordination Department of the Administration of the Government of Georgia, Vakhtang Katamadze delivered the opening remarks.