ყოფილი თანამშრომლებისთვის ტრენინგები ჩატარდება
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯია“ კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში ,,შუახევი ჰესის“ სამშენებლო სამუშაოების დასრულების და ოპერირებაზე გადასვლის ეტაპზე, პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად, პროექტში დასაქმებული ადგილობრივი მოსახლეობის მხარდაჭერის პროექტს იწყებს, რაც საშუალებას მისცემს ყოფილ თანამშრომლებს განივითარონ ახალი უნარები, რათა უფრო ადვილად იპოვონ სამუშაო ადგილი კონკურენტულ ბაზარზე.
სასწავლო პროგრამა შემუშავდა ადგილობრივი მოსახლეობის ჩართულობით და მათი ინტერესების სრულად გათვალისწინებით. ინგლისური ენისა და კომპიუტერის კურსებს აფინანსებს აჭარის საგანმანათლებლო ფონდი ხოლო საბუღალტრო აღრიცხვის პროგრამას მართვის აკადემია, ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის ფარგლებში. კომპანია აჭარისწყალი ჯორჯია სრულად უზრუნველყოფს მსმენელთა ტრანსპორტირებას ხულოსა და შუახევიდან ბათუმამდე.
სასწავლო პროგრამაში ჯამურად, ხულოსა და შუახევი მუნიციპალიტეტიდან მონაწილეობას მიიღებს 100-მდე ადგილობრივი მცხოვრები. პროექტში გარდა ყოფილი თანამშრომლებისა, ჩაერთვებიან მიწის მესაკუთრეები, რომლებმაც კუთვნილი მიწის 50% დათმეს პროექტის სამშენებლო სამუშაოებისთვის.
საგანმანათლებლო ტრენინგში ჩართულ ადამიანებს, დღეს კომპანიის აღმასრულებელი დირექტორი პრაშანტ ჯოში და მიწის და სოციალურ საკითხთა დირექტორი ზვიად დიასამიძე შეხვდნენ და სასწავლო პროცესს გაეცვნენ.

Adjaristsqali Georgia starts trainings for the retrenched workers
Due to the end of the construction phase, in the framework of their Corporate Social Responsibility programs, AGL commenced Former Workers Assistance Program with partner organizations. The program is aimed at providing former workers an opportunity to get new skills and qualifications to be competitive for the future job market.
The courses for retrenched workers is chosen according to their interests, as accounting, English language and computer knowledge is linked to good job prospects.
Partner organizations for Former workers assistance project are Ajara Education Fund (financed by the regional government) and Management Academy (financed under the framework of the European Union Program) AGL makes the financial contribution for transportation from Khulo to Batumi.
The Former Workers Assistance program will benefit approximately 100 locals from Shuakhevi and Khulo municipalities.
Today the participants of the educational trainings were visited by the Chief Executive Officer Prashant Joshi and the Land and Social Director Zviad Diasamidze.