რონი სოლბერგმა საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობა მიიღო
8 სექტემბერს, კომპანია „აჭარისწყალი ჯორჯიას“ აღმასრულებელმა დირექტორმა რონი სოლბერგმა მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო კონფერენციაში „ჰიდრო ენერგეტიკული პოტენციალის განვითარება.“ რონი სოლბეგმა სიტყვით მიმართა დამსწრე საზოგადოებას და შუახევი ჰესის მშენებლობა გააცნო, პროექტის - რომელიც საქართველოს ენერგო სექტორში უმსხვილეს ენერგეტიკულ პროექტს წარმოადგენს.
ორდღიანი საერთაშორისო კონფერენცია ბათუმში, სასტუმრო „რედისონ ბლუში“ ჩატარდა ნორვეგიის მთავრობის მხარდაჭერით. კონფერენციაში მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს, ნორვეგიის, ყირგიზეთისა და ტაჯიკეთის დელეგაციები. კონფერენცია გახსნა ენერგეტიკის მინისტრმა ილია ელოშვილმა და ყირგიზეთის ენერგეტიკის მინისტრის მოადგილემ ნურლან საბუკოვმა. კონფერენციას ასევე ესწრებოდნენ აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთვარობის წარმომადგენლები.
აღნიშნული ღონისძიების მიზანი იყო ენერგეტიკულ სექტორში დაგროვილი გამოცდილების გაზიარება, ახალი ინვესტიციის მოძიება და საკანონმდებლო რეგულაციების მიმოხილვა.
კონფერენციის ფარგლებში, მონაწილეებმა ასევე ეწვივნენ შუახევი ჰესს და მიმდინარე სამუშაოები დაათვალიერეს.

On September 8, Ronny Solberg, the CEO of Adjaristsqali Georgia, LLC, attended an international conference entitled, “The Development of Hydro Energy Potential.” The CEO addressed conference participants and discussed the construction of the Shuakhevi HPP as one of the largest investments in infrastructure in the Georgian energy sector.
The two-day international conference was held in the Radisson Hotel, Batumi with the support of the Norwegian government. Delegations from Georgia, Norway, Kyrgyzstan, and Tajikistan took part in the conference. The conference was opened by the deputy minister of energy, Ilia Eloshvili, and the deputy energy minister of Kyrgyzstan, Nurlan Sabukov. The conference was also attended by government officials from the Autonomous Republic of Adjara.
As a part of the conference, participants visited one of the largest infrastructure projects in the Georgian energy sector – the construction of the Shuakhevi HPP.