ინგლისური ენის საგანმანათლებლო პროექტ
,,აჭარისწყალი ჯორჯია'' კვლავ აგრძელებს ინგლისური ენის  საგანმანათლებლო პროექტს მიმდინარე სასწავლო სემესტრში.  კომპანია ცდილობს ხელი შუწყოს შუახევიჰეის მშენებლობის არეალში მცხოვრებ, ხულოსა და შუახევის სკოლების  პედაგოგებს ინგლისური ენის უკეთ  შესწავლის პროცესში, ასევე პროექტის ფარგლებში  სკოლის მოსწავლეებთან,  გაკვეთილების დასრულების შემდგომ, გრძელდება შეხვედრები ინგლისური ენის კლუბში.
საგანმანათლებლო პროექტი  წარმოადგენს საპილოტე პროგრამის გაგრძელებას, რომელიც დაიწყო გაზაფხულზე. საპილოტე პროგრამა მოიცავს მასწავლებლებლების ტრენინგს და  სკოლის შემდგომ მოსწავლეების ჩართულობას დებატებში ინგლისურ ენაზე, ახალგაზრდული პარლამენტის მსგავსად.  კომპანია ასევე ვატარებს ესეს კონკურსს, რაც აძლევს სკოლის მოსწავლეებს შესაძლებლობას წარმოაჩინონ საკუთრი ხედვა თავისი რეგიონის და ქვეყნის მომავლის შესახებ.
ორივე სემესტრის განმავლობაში  დაახლოებით 160 სკოლის მოსწავლეს ექნება  მონაწილეობა მიღებული პროექტში, ხოლო 1200 მოსწავლეს  კომპანიის მიერ გამოცხადებულ აკადემიურ წერის კონკურსში მონაწილეობა მიღებული.

English Education Program
This semester, AGL is continuing the second phase of its English education project. AGL is providing teacher training to English teachers and after school English clubs for students in the Shuakhevi and Khulo municipalities which are affected by the construction of the Shuakhevi HPP. We are also conducting an English spelling competition for students in upper Adjara.
This project is a continuation of a pilot project which we conducted in the spring. The pilot also included teacher trainings and after school activities such as debates and youth parliaments. We also held an essay contest that gave students an opportunity to discuss their vision for the future of their region and country.
So far, roughly, 80 students have participated in our trainings and after-school activities, and nearly 1,200 students have participated or are currently participating in our academic contests.