შეხვედრა ბათუმის ბოტანიკური ბაღის მენეჯმენტთან
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიას“ აღმასრულებელმა დირექტორმა რაკეშ ნაიკმა და კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ხელმძღვანელმა ნინო დიასამიძემ ბათუმის ბოტანიკური ბაღის დირექტორთან, ირაკლი არჩაიასთან სამუშაო შეხვედრა გამართეს. შეხვედრაზე მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები განიხილეს.
კომპანიამ ბათუმის ბოტანიკურ ბაღთან თანამშრომლობა ჯერ კიდევ 2016 წლიდან დაიწყო. ,,აჭარისწყალი ჯორჯიამ’’ გოდერძის ბოტანიკური ბაღის მშენებლობა და განითარება 100 000 დოლარით დააფინანსა. გოდერძის ალპური ბოტანიკური ბაღის პროექტი დაიწყო მცირე კავკასიის ალიანსების პროგრამების ფარგლებში, რომელიც ,,მერსი ქორსი’’ საქართველომ განახორციელა.
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯია“ 187 მგვტ სიმძლავრის შუახევი ჰესის მფლობელია. კომპანია ლიდერია ენერგო სექტორში კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის მიმართულებით. შუახევი ჰესის პროექტის ფარგლებში 100-ზე მეტი სოციალური პროექტი განახორციელდა, რომელთა მიზანიც რეგიონის გრძელვადიანი ეკონომიკური განვითარება და ადგილობრივი მოსახლეობის ცხოვრების დონის ამაღლებაა.

AGL CEO Rakesh Naik and Head of CSR Nino Diasamidze held a meeting with the Director of Batumi Botanic Garden Irakli Archaia and discussed possible future cooperation opportunities.
AGL has been cooperating with Batumi Botanic Garden since 2016 when AGL co-financed the construction and development of Goderdzi Alpine Botanic Garden by 100,000USD. The Godzerdzi Alpine Garden has been implemented within the framework of the Lesser Caucasus Alliance Program developed by Mercy Corps.
AGL owns and operates the 187MW Shuakhevi hydropower project. The Company is a leader in the energy sector in terms of delivering CSR activities. The Company has implemented more than 100 projects targeting long-term economic development of the region and increasing the well-being of the local population.