COVID19 - რეგიონის მხარდაჭერა გრძელდება!
23 აპრილს, კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯიამ’’ ადგილობრივ თვითთმართველობებთან თანამშრომლობით, შუახევი ჰესის მშენებლობის არეალში მცხოვრები სოციალურად დაუცველი ოჯახებისთვის პირველადი მოხმარების სამედიცინო აღჭურვილობის და საკვები პროდუქტების მიწოდება დაიწყო. კომპანიის მხარდამჭერის პროგრამა შეეხება ხულოსა და შუახევში მცხოვრებ სოციალურად დაუცველ ოჯახებს და ჯამურად მოიცავს თოთხმეტ სოფელს: ჩანჩხალო, დიდაჭარა, დიაკონიძეები, ოქრუაშვილები, მახალაკიძეები, ახალდაბა, წაბლანა, წაბლიანი, კვატია, ღურტა, პაქსაძეები, გელაძეები, ვაშლოვანი და ყინჩაური.
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯია’’ ქვეყანაში კოვიდ19-ის გავრცელების პირველივე ეტაპზე ჩაერთო ეპიდემიის წინააღმდეგ ბრძოლის პროცესში და მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა ახლად გახსნილი ბათუმის რესპუბლიკური საავადმყოფოს სამედიცინო ინვენტარით უზრუნველყოფაში.
ამავდროულად, კომპანია მაღალი სტანდარტით იცავს როგორც საქართველოს მთავრობის მიერ შემუშავებულ განკარგულბებს და რეკომენდაციებს, ასევე ჯანდაცვის მსოფლიო ორგანიზაციის მიერ შემუშავებულ რეკომენდაციებს თანამშრომელთა ჯანმრთელობის უსაფრთხოების დაცვის პროცესში.
კომპანია ,,აჭარისწყალი ჯორჯია“ კორპორაციული სოციალური პასუხისმგებლობის ფარგლებში, რეგიონის საჭიროებებზე ორიენტირებულ სოციალურ პროექტებს მუდმივად გააგრძელებს.

On April 23, AGL in partnership with the local municipalities provided primary healthcare medical supplies and food products to socially disadvantaged households living within the Shuakhevi Hydropower Project impact area. The Company’s support program covers 14 villages in Khulo and Shuakhevi municipalities: Chanchkhalo, Akhaldaba, Makhalakidzeebi, Didachara, Diakonidzeebi, Gurta, Paksadzeebi, Geladzeebi, Vashlovani, Okruashvilebi, Kvatia, Tablana, Tsabliani, and Kinchauri.
AGL has been engaged in the process against COVID-19 immediately in the early days by contributing medical inventory to newly opened Batumi Republic Hospital.
In addition to that, the Company applies all regulations and requirements adopted by the Government of Georgia and the World Health Organization (WHO) in terms of maintaining a safe workplace for the employees.