ჩანჩხალოს საბავშვო ბაღის მშენებლობა დასრულდა
სოფელ ჩანჩხალოში საბავშვო ბაღი გაიხსნა. ერთსართულიანი ხის კონსტრუქციის შენობა 30 აღსაზრდელზეა გათვლილი. მშენებლობისთვის 157 ათასი ლარი დაიხარჯა. მშენებლობა შუახევის მუნიციპალიტეტის და “აჭარისწყალი ჯორჯიას“ თანადაფინანსებით განხორციელდა.
საბავშვო ბაღი  აღჭურვილია შესაბამისი ინვენტარით და დამონტაჟებულია ცენტრალური გათბობა. საბავშვო ბაღში 13 ადამიანი დასაქმდა.
„ეს იყო კარგი შესაძლებლობა ჩვენი კომპანიისთვის ჩავრთულიყავით თემის მიერ ინიცირებულ პროექტში, რომელსაც მხარს უჭერდა ადგილობრივი გამგეობა. ჩანჩხალოს ბაღი არის კარგი მაგალითი თუ ერთობლივი ძალებით რამდენად კარგი პროექტების გაკეთება არის შესაძლებელი,” განაცხადა „აჭარისწყალი ჯორჯიას“  მიწისა და სოციალურ საკითხთა დირექტორმა, ზვიად დიასამიძემ.

The construction of the kindergarten in Chanchkhalo village has been completed.
The first kindergarten was opened in Chanchkhalo village. A single-story wooden building has a capacity to receive 30 children. 157,000 GEL was spent for the construction of the building. The project was developed jointly by the Shuakhevi Municipality and Adjaristsqali Georgia LLC.
The kindergarten is equipped with relevant furniture and the central heating is installed. 13 persons have been employed at the kindergarten.
“It was a good opportunity for our company to get involved into the project initiated by the community, the project which was supported by the local municipality. Chanchkhalo kindergarten is a good example of development of joint project   by the private company and the local municipality” - stated, Land and Social Director Zviad Diasamidze.